UWAGA!

Zostań wystawcą na najważniejszym wydarzeniu branży kamieniarskiej - Targi Stone zapraszają!  

Organizator:

Laureaci Złotego Medalu 2019

Podziel się

Sprawdź, kto sięgnął po złoto i zdobył Złoty Medal w 2019.

Lista produktów nagrodzonych w konkursie Złoty Medal STONE  2019

1. Boczkarka taśmowa do kamienia i ceramiki model EDILPLUS

  • MACH PLUS Sp. z o.o. – zgłaszający
  • COMANDULLI COSTRUZIONI MECCANICHE SRL – producent
Boczkarka wielogłowicowa model EDILPLUS, wykonana zgodnie z najnowszymi standardami i o odpowiednio dostosowanej konstrukcji, to wielogłowicowe automatyczna boczkarka taśmowa, wyróżniające się wysoką wydajnością oraz wysokim poziomem jakości obróbki każdego rodzaju materiału, tj. marmuru, granitu, konglomeratów i ceramiki. Elementy seryjnego wyposażenia maszyny umożliwiają jednoczesne wykonanie wszystkich rodzajów obróbki wykończeniowej stosowanej w sektorze budowlanym, wyposażeniu wnętrz oraz w nagrobkach.  

Pawilon 7A, stoisko 2

2. GENYA, 5-osiowe centrum do cięcia i frezowania

  • BRETON Sp. A. – zgłaszający i producent

GENYA jest najwyższej klasy piło-frezarką monoblokową, dzięki intuicyjnej konstrukcji, wysokiej jakości komponentom i wysokiej wydajności operacyjnej. Została stworzona z myślą m.in. o rynku polskim, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych nabywców, szukających kompaktowej maszyny o wszechstronnych możliwościach. W swojej bazowej wersji została wyposażona w akcesoria podnoszące jej funkcjonalność i ułatwiające pracę. Jej niewątpliwą zaletą jest bardzo korzystna relacja ceny do jakości.

Pawilon 7A, stoisko 17

 

3. KONGLOMERAT SEMI QUARTZ

  • PAMIR Sp. z o.o. – zgłaszający i producent

Semi Quartz - produkt stworzony przez firmę PAMIR jest materiałem jedynym w Polsce pod względem koloru i ziarna. Charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie a przy tym, tak jak granit, jest niepalny. Cieszy się ogromnym powodzeniem wśród klientów dzięki swoim właściwościom, oraz tym ze jest podobny do lastryko , które powraca jak bumerang, ale jednocześnie jest oryginalny i niepowtarzalny na tle konkurencji. Firma Pamir stworzyła produkt, który był wyczekiwany przez kontrahentów . To idealny materiał stosowany w nowoczesnym budownictwie przez architektów.

Pawilon 8 A, stoisko 29

4. LAPIDARIS

  • LAPIDARIS sp. z o.o. CZECHY – producent i zgłaszający
Myślimy o naszych bliskich. O tych, którzy są z nami, ale także o tych, którzy już odeszli. Człowiek dotąd żyje, dopóki pamięć o nim nie zaginie. Kamień Lapidaris umieszczany na nagrobku i podłączony do systemu Lapidaris poprzez osobiste karty danych, daje możliwość zachowania wspomnień i odtworzenia ich przez każdego w dowolnym momencie. Baza danych powstaje niezależnie od lokalizacji i czasu dodawania do niej informacji przez osoby zarejestrowane. Oprócz danych o swoich najbliższych, system również daje możliwość poszukiwania dalszych zmarłych, krewnych lub znajomych.

Pawilon 8, stoisko 29

5. Lapitec - kamień synteryzowany

  • EURO-GRANIT ADAMUS Grzegorz Adamus – zgłaszający
  • Lapitec spa – Włochy – producent

Lapitec® - innowacyjny, jednolity kamień synteryzowany. FORMAT XXL Lapitec® produkowany jest w postaci płyt w formacie XXL, o wymiarach 3365x1500 mm i dostępnych grubościach: 12, 20 lub 30 mm. Lapitec® to płyty z kamienia synteryzowanego o największym formacie dostępnym na rynku. NATURALNOŚĆ Lapitec® jest produkowany z poszanowaniem zasad ochrony środowiska i zdrowia ludzkiego, ponieważ nie zawiera żywic, pochodnych ropy naftowej, ma działanie antybakteryjne i jest materiałem w 100% przyjaznym środowisku. UNIWERSALNOŚĆ Lapitec® można przetworzyć na potrzeby budownictwa i wyposażenia wnętrz, o każdych wymiarach pożądanych przez projektantów. Będąc materiałem jednolitym i łatwym w obróbce, może być wykorzystywany na nieskończenie wiele sposobów: od pokrycia ścian wewnętrznych i zewnętrznych, elewacji wentylowanych po panele podłogowe, kominki, blaty i meble kuchenne. Wyłącznym dystrybutorem kamienia synteryzowanego marki Lapitec® w Polsce jest Grupa EGA. www.ega.pl

Pawilon 8 A, stoisko 1

6. WYCINARKA WODNA ATMS WATERJET 1010-B

  • ATMSolutions Sp. z o.o. Sp.k – zgłaszający i producent

WYCINARKA WODNA ATMS WATERJET 1010-B to wysokiej jakości urządzenie o polu roboczym 1000x1000 mm przystosowane do obróbki szerokiej gamy materiałów charakteryzujących się różnymi twardościami. Urządzenie pozwala na cięcie przede wszystkim takich materiałów jak stal, tytan, dibond, aluminium. Dodatkowo świetnie sprawdza się przy obróbce materiałów kruchych (szło i ceramika, marmur) oraz tworzyw sztucznych, gąbek czy wielu rodzajów kompozytów. Cięcie tak różnych pod względem twardości materiałów jest możliwe dzięki zastosowaniu w maszynie wydajnej pompy wody pozwalającej osiągnąć wysokie wartości ciśnienia, co z kolei skutkuje dużą prędkością wody przy wylocie z głowicy (aż do 4000 km/h). Dodatkowe zwiększenie zakresu twardości ciętych materiałów umożliwia zastosowanie ścierniwa, które miesza się z wodą w komorze mieszającej.

Pawilon 7A, stoisko 21

 

WSZYSTKIE MEDALE SĄ RÓWNORZĘDNE. ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY