Patronat Branżowy


Współpraca Branżowa
Zapraszamy na plener rzeźbiarski „Dziedzictwo”

Pińczów i kamień. Związane ze sobą nierozerwalnie. W pińczowskim kamieniu rzeźbili najlepsi z najlepszych, a ich dzieła do dziś stanowią materialne dziedzictwo kulturowe miasta. W 590-lecie lokacji Pińczowa po raz kolejny pochylimy się nad wapieniem pińczowskim w gronie wspaniałych artystów w trakcie pleneru rzeźbiarskiego „Dziedzictwo”.

Plener rzeźbiarski „Dziedzictwo” odbędzie się w dniach od 18 – 22 września w Pińczowie. W jego ramach artyści przez kilka dni tworzyć będą w wapieniu… sowy. Rezultatem warsztatów ma być utworzenie sowiego szlaku.

Nad projektami rzeźbiarskimi w czasie pleneru pracować będą:

Jerzy Zysk – Strzegom
Ukończył Wydział Artystyczno-Reklamowy „CREO” we Wrocławiu. Rozpoczynał swoją przygodę z kamieniem jako liternik-plastyk w 1997 roku. Obecnie prowadzi pracownię rzeźbiarską. Najczęściej wykonuje płaskorzeźbę, rzeźbę monumentalną i detale architektoniczne z kamienia naturalnego. Najchętniej pracuje w piaskowcu dolnośląskim i granicie strzegomskim, z którego powstało Granitowe Serce Polski.
http://www.rzezbiarz.cba.pl/

Klaudia Matusiak – Dąbie
Doświadczenie zdobywała od 2002 roku, głównie w zakładach wykonujących nagrobki pracując na stanowiskach: szlifierz, rzeźbiarz i grawernik. W roku 2015 zdecydowała się na otwarcie własnej pracowni kamieniarskiej skupiającej się na usługowym wykonywaniu prac literniczych i rzeźbiarskich. Rzeźbiarz samouk, kamieniarz z zamiłowania. Uczestnik I MISTRZOSTW POLSKI W RĘCZNEJ OBRÓBCE KAMIENIA.Od 17 lat zajmuje się rzeźbą funeralną oraz wykonywaniem niekonwencjonalnych elementów nagrobkowych. Pracuje głównie w granitach i piaskowcach.
http://rzezba-matusiak.pl/

Grzegorz Kwapisiewicz – Suchedniów
Ukończył studia na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Otrzymał dyplom w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszko w 1986. W latach 1986-1993 pracował jako wykładowca rzeźby na Uniwersytecie w Lublinie. Od 1994 roku wykonywał specjalistyczne prace z zakresu kamieniarstwa, rzeźby i konserwacji zabytków w Niemczech, Francji i Danii. Od 1998 roku prowadzi firmę KATANGA.
http://katanga.pl/

Rafał Frankiewicz – Pabianice
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w 1997. Obróbką kamienia zajmuje się od 1993 roku. Najchętniej pracuje w marmurach i piaskowcach. Związany przede wszystkim z rzeźbą funeralną i figuratywną.
www.rzezby-frankiewicz.pl

Sławek Micek – Kielce
(ur.1956r.) W 1980 r. ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na ASP w Krakowie. Mieszka i tworzy w Kielcach. Jest członkiem Związku Artystów Rzeźbiarzy. Tworzy rzeźby kameralne, jak również kompozycje w dużej skali - plenerowe i do wnętrz architektonicznych. Aktywnie uczestniczy w życiu kieleckiego środowiska plastycznego. Ma na swoim koncie wiele realizacji na rzecz miasta w postaci rzeźb plenerowych, tablic i płaskorzeźb pamiątkowych. Specjalizuje się w rzeźbie realizowanej w brązie i marmurze, bierze udział w licznych konkursach i wystawach.
http://www.micek.civ.pl/

Andrzej Kozera – Pińczów
artysta malarz, rzeźbiarz, pieśniarz, animator kultury. Od początku działalności twórczej zawodowo związany z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Jego prace znajdują się z zbiorach prywatnych nie tylko w kraju, ale i za granicą. W 1986 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało mu prawo wykonywania zawodu artysty plastyka. W 2011 roku otrzymał status twórcy. Należy do Związku Artystów Plastyków. Jest organizatorem i kuratorem wielu plenerów malarskich i rzeźbiarskich.

Pawel Kisielewski – Pińczów
Urodzony w 1968 r. w Pińczowie. Artysta wszechstronny. Od 1996 związany z Pińczowskim Samorządowy Centrum Kultury. Prowadzi zajęcia plastyczne z najmłodszymi wprowadzając tych adeptów w interesujący świat przekazu w niecodziennej formie jaką jest rysunek i malarstwo. Pierwsze prace malarskie prezentował w 1985 roku na wystawie w Rudzie Śląskiej. Brał udział w kilkunastu ogólnopolskich plenerach i wystawach zbiorowych zarówno malarskich, jak i rzeźbiarskich.

Efekty pleneru zaprezentujemy 22 września na uroczystym wernisażu.

Organizatorami pleneru są firma Marmur Płytki i Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

Patronat medialny nad plenerem sprawują: Kurier Kamieniarski, Nowy Kamieniarz, Świat Kamienia i Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można pod adresem: https://www.facebook.com/events/650581091985118/?active_tab=discussion

Wstecz

Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact