Na STONE poznamy mistrza w ręcznej obróbce kamienia

Podczas Targów STONE odbędą się Mistrzostwa Polski w Ręcznej Obróbce Kamienia. Zapraszamy do podjęcia wyzwania i udziału w mistrzostwach!

Po raz pierwszy na targach STONE w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski  w Ręcznej Obróbce Kamienia. Przez dwa dni, 23 i 24 listopada, uczestnicy konkursu podejmą się trzech zadań. W trakcie mistrzostw śmiałkowie wykonają detal architektoniczny na podstawie rysunku technicznego, prace liternicze oraz wykonają płaskorzeźbę lub rzeźbę na podstawie ogólnej tematyki.

Uczestnicy konkursu poddadzą obróbce ręcznej wapienny blok o wymiarach 40x40x40. Organizatorzy konkursu – Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie – zdecydowali, że materiałem do pracy będzie wapień pińczowski.  Ten polski kamień naturalny jest eksploatowany od X wieku. Jego cechy fizyczne sprawiają, że jest materiałem wielkiej tradycji w kamieniarstwie i rzeźbiarstwie.

Do 6 listopada były przyjmowane zgłoszenia konkursowe. Spośród nadesłanych zgłoszeń Zarząd ZPBK wyłonił sześcioro uczestników, których zobaczymy ostatecznie na targach STONE.

Kto się zakwalifikował?

  1. Dariusz Dembiński
  2. Rafał Frankiewicz
  3. Grzegorz Kwapisiewicz
  4. Klaudia Matusiak
  5. Zbigniew Zych
  6. Jerzy Zysk

Przeczytaj o zawodnikach [ więcej ]

Szczegóły konkursu, formularz zgłoszenia dostępne są na stronie www.zpbk.pl

 

 

plakat_mistrzstwa_polski.jpg

Wstecz

Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact