Organizator: Grupa MTP

Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu CONTINUUM

Wystawa prac na targach Stone 2019

Od 14 do 26 maja 2019 roku w Galerii Promocyjnej ASP przy placu Matejki 13 w Krakowie prezentowane są rezultaty Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu „CONTINUUM”, które miało miejsce minionego lata w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Było to kolejne z cyklu sympozjów organizowanych przez Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Studenckie Koło Artystyczno- Naukowe „Stone Age” we współpracy z Akademią Górniczo – Hutniczą im. Stanisława Staszica.

 

 

Dotychczasowe efekty zostaną zwieńczone wydawnictwem, w którym dokumentacji fotograficznej prac rzeźbiarskich towarzyszyć będą teksty wykładów zaproszonych prelegentów. Kolejne Sympozjum Rzeźby w Kamieniu odbędzie się w dniach 10- 29 czerwca tego roku w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W tym roku wydarzenie ma wyjątkowy charakter, gdyż towarzyszy obchodom 70-lecia Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz 100-lecia Akademii Gorniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Organizatorem spotkania, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Wydział Rzeźby ASP, Studenckie Koło Artystyczno Naukowe Stone Age oraz Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica Tytuł kolejnego spotkania studentów i pedagogów uczelni artystycznych brzmi : [tech]

Prace rzeźbiarskie wykonane na najbliższym sympozjum zostaną zaprezentowane na trzech wystawach: Targach Stone na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w Galerii Promocyjnej ASP oraz na terenie AGH w ramach obchodów 100-lecia.

Zdjęcia:www.rzezba-oronsko.pl